Українка увійшла до рейтингу 25 найвпливовіших жінок світу: що про неї відомо

39-річна юристка і правозахисниця наполегливо збирає докази військових злочинів Росії в Україні
фото з відкритих джерел

В жовтні «Центр громадянських свобод», який очолює Олександра Матвійчук, отримав першу в історії України Нобелівську премію миру

Українська правозахисниця, голова українського «Центру громадянських свобод» (ЦГЗ) Олександра Матвійчук потрапила до рейтингу 25 найвпливовіших жінок світу. Список складає видання Financial Times.

Матвійчук увійшла до категорії «лідери». Її представили так: 39-річна українська юристка і правозахисниця наполегливо збирає докази військових злочинів Росії в Україні за допомогою очолюваного нею Центру громадянських свобод.

Олександра Матвійчук не приховує, що це для неї стало несподіванкою та подякувала за визнання. «Я вдячна за підтримку нашої боротьби за притягнення Путіна, Лукашенка та інших військових злочинців до відповідальності. Тому що немає нічого потужнішого та впливовішого, ніж запит мільйонів людей на справедливість», – зазначила Матвійчук.

Олександра Матвійчук долучилася до «Центру громадянських свобод» 15 років тому, одразу після його створення, поєднуючи правозахист з приватною юридичною практикою. Зосередитися на роботі ЦГС Матвійчук вирішила у роки президентства Януковича, коли зрозуміла, що система почала придушувати будь-яке інакодумство.

У 2014 році, коли почалася війна, ЦГС першим серед правозахисних організацій відправив моніторингові групи у Крим, Донецьку та Луганську області. Нині ж, під час повномасштабного вторгнення, організація співініціювала проєкт «Трибунал для Путіна», в межах якого вже задокументували 21 тисячу епізодів злочинів російської армії.

В жовтні «Центр громадянських свобод» отримав першу в історії України Нобелівську премію миру.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: