Помер французький модельєр Пако Рабан: що його пов'язує з Україною

В даний час бренд Paco Rabanne належить іспанському модному концерну
фото з відкритих джерел

Дизайнеру було 88 років

Засновник будинку високої моди Paco Rabanne, французький модельєр Пако Рабан помер на 89 році життя.

Франсіско Рабанеда, майбутній Пако Рабан, народився у Країні Басків. Під час громадянської війни в Іспанії батько сім'ї воював на боці республіканців і загинув у 1939 році. Тоді мати з дітьми емігрувала до Франції. Вона працювала у будинку моди іспанського модельєра Крістобаля Баленсіаги.

У Франції Пако вивчав архітектуру, але після завершення навчання за професією не працював, хоча пізніше використовував архітектурні знання під час моделювання одягу. Ще студентом він почав займатися виготовленням аксесуарів та біжутерії, використовуючи нові матеріали (наприклад, родоїд – високоякісну пластмасу на основі ацетилцелюлози), які дозволяли втілити в життя його фантазії. Легкі, кольорові та недорогі, його вироби привернули увагу молодих покупців. У 1965 році було продано близько двадцяти тисяч виробів від Рабана.

1966 року Пако Рабан представив у Парижі свою першу колекцію одягу: дванадцять моделей із «сучасних матеріалів» – вбрання з паперу, пластику, металу на босоногих білих і темношкірих дівчатах (Рабан одним із перших почав запрошувати на подіум темношкірих манекенниць). Його показ був помічений міжнародною пресою. Рабан продовжив експериментувати, створивши колекцію вбрання з паперу, який вважав одягом майбутнього. У своїх колекціях він використав геометричні прогресії, експериментував із комбінуванням різноманітних матеріалів. Серед його проектів були плащі з пір'я, одяг зі шкіри, пластику та металу з додаванням сухих квітів та мережива.

Відмінною рисою модельєра стали сукні у вигляді плетеної кольчуги. Він також став першим, хто почав використовувати у своїх дефіле музичний супровід замість традиційного зачитування номерів нарядів та їхнього опису.

В даний час бренд Paco Rabanne належить іспанському модному концерну Puig, де модельєр працював у співпраці з Розмарі Родрігес, яка створює колекції одягу для цієї торгової марки.

Дизайнер свого часу приїздив не один раз до Києва, кілька разів бував на українських Тижнях моди. Під час одного з візитів кутюр'є презентував в столиці України виставку своїх художніх картин. Дизайнер був широко відомий у світі не лише дизайнерськими талантами, а й схильністю до філософії та езотерики, Пако Рабан і у своїх картинах зосереджувався на світоглядних питаннях. «Мої картини, які ви побачите, є дуже особистою частиною мене. Вони народилися невипадково. Це пошук відповіді на питання, яке ставить перед собою весь світ: «Чому?» Чому світ, чому люди, чому наша цивілізація? Дуже багато чому». І в цих картинах я спробував дати хоч якусь відповідь на ці питання. Хоча за рівнем свого таланту я не Матіс», – розповідав митець на презентації. Зміни часів Помаранчевої Революції, він узагальнив метафорично: «Україна нагадує мені зараз квітку, яка на очах розкриває свої пелюстки».

Згодом французький дизайнер заявив, що планує представити спільну колекцію жіночого одягу з українською дизайнеркою Веронікою Жанві, з якою познайомився в Парижі на одному з показів.

Читайте також: Харчові звички короля Чарльза, які часом зводять з розуму його персонал

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: