«Могла словом припечатати і виразів не вибирала». Марія Бурмака згадує Ніну Матвієнко

Народні артистки України – Ніна Матвієнко та Марія Бурмака
фото з відкритих джерел

Легенда української сцени не дожила до 76-річчя два дні

Народна артистка України Ніна Матвієнко була суперечливою та складною особистістю. Співачка не підбирала виразів та не шкодувала гострих слів. Про це у Facebook розповіла колега жінки – Народна артистка Марія Бурмака.

Сьогодні, 10 жовтня, день народження Ніни Матвієнко. Бурмака пригадала спільні моменти з артисткою. «Люди такого масштабу часто бувають суперечливі і неодномірні, складні, вони не вибирають «подобатись всім». В мене округлялись очі, коли я ці дні читала якісь відсилки до інтерв‘ю Ніни Митрофанівни, до іі ідей про княгиню Ольгу, якісь особисті подробиці, ще шось! Люди, ви що? Як ви можете писати таке, як людини вже не стало! Це була Величина! Вона мала право думати що хотіла, казати те, що вважала за потрібне, навіть помилятись і бути неправою. Вона була дуже жива і завжди говорила, як думає. Могла і словом припечатати, і зауваження зробити, і виразів не вибирала», – поділилася Бурмака.

Попри міцний характер Матвієнко, її колега завжди сприймала артистку як рідну, як маму. Бурмака розповіла, що Матвієнко прожила нелегке життя, боротьба була в кожному її кроці, тож внутрішньо жінка була, як кремінь.

«Завжди вона була з людьми. І на Помаранчевому Майдані і на Революції гідності. Завжди підтримувала нове і брала участь у різних колабораціях і проєктах. А як вона співала музику українського середньовіччя. Овації Вам, Ніно Митрофанівно, вічна любов і вдячність», – написала Бурмака.

«Могла словом припечатати і виразів не вибирала». Марія Бурмака згадує Ніну Матвієнко фото 1

Нагадаємо, 8 жовтня пішла з життя легенда української сцени, Народна артистка України Ніна Матвієнко. 10 жовтня їй виповнилося б 76 років. Причини смерті жінки наразі невідомі.

Народну артистку Матвієнко проведуть в останню путь цієї середи, 11 жовтня. Попрощатися з легендою української музики прихильники та друзі зможуть з 11 до 13 години у Національній філармонії України за адресою: Володимирський узвіз, 2.

Раніше президент Зеленський висловив співчуття рідним і близьким Народної артистки України Ніни Матвієнко. Також мер столиці Кличко висловив співчуття у звʼязку зі смертю Народної артистки України та Почесного громадянина міста Києва Ніни Матвієнко. 

Чимало українців та колег артистки публікували співчутливі дописи в пам’ять про легендарну співачку, віддавали шану її таланту. Однак були й такі, хто в день смерті артистки наважився закидати їй сепаратизм та ватні погляди. Зокрема, пригадали, що Ніна Матвієнко називала російсько-українську війну братовбивчою, не виступала в зоні АТО і навіть проклинала захисників України. Тим часом історик і журналіст Едуард Андрющенко оприлюднив у мережі документи, котрі свідчать, що КДБ стежив за Ніною Матвієнко через проукраїнську позицію.

До слова, Ніна Матвієнко від початку повномасштабного вторгнення їздила країною з благодійними концертами, виступала і в бомбосховищах, і у шпиталях.

Проте один із колег артистки, переконаний, що Матвієнко потрапила під негативний психологічний вплив Московського патріархату, унаслідок якого робила неоднозначні заяви. Цікаво, що син Матвієнко – Іван – постригся в ченці, коли йому було 33 роки. 12 років він жив у Криму, де служив у бахчисарайському Свято-Успенському монастирі. Там він жив до окупації Криму Росією. Згодом він переїхав до Ніжина на Чернігівщині, де перейшов до Православної Церкви України із Московського патріархату.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: