Нацбанк показав найкурйозніші підробки доларів та євро (фото)

Умільці зі справжньої доларової банкноти переклеїли захисні елементи на підробку
фото з відкритих джерел

За поточний рік НБУ вже вилучив з обігу кілька сотень підроблених купюр

Начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков в інтерв’ю The Page розповів про найкурйозніші випадки підробки грошей.

«Коли європейський Центробанк вводив в обіг банкноти євро нової серії «Європа» (2013-2019 років випуску) і українські громадяни ще не знали, як вони мають виглядати, були випадки, коли деякі умільці переробляли справжні банкноти інших країн під начебто євро», – повідомив Строчков.

Нацбанк показав найкурйозніші підробки доларів та євро (фото) фото 1
Нацбанк показав найкурйозніші підробки доларів та євро (фото) фото 2

Він розповів про підробку, виготовлену зі справжньої банкноти Центрального банку Суринаму шляхом її перероблення на банкноту номіналом 500 євро. На купюрі з квітами і птахами просто надрукували логотип євро і зірки Євросоюзу.

Також Строчков згадує, як зі справжньої доларової банкноти переклеїли захисні елементи на підробку. Він припустив, що пошкоджену справжню купюру могли обміняти у США, де приймають до обміну банкноти, від яких залишилось понад 50%.

Нацбанк показав найкурйозніші підробки доларів та євро (фото) фото 3

Крім того, був випадок, коли з виведеної з обігу африканської банкноти змили зображення і на цьому справжньому банкнотному папері з певними елементами захисту надрукували підроблені $100. На банкноті зберігся рідний круглий водяний знак, а в ультрафіолеті волокна світяться зеленим, що для долара не характерно.

За словами Строчкова, з обігу в Україні вилучається незначна кількість підробок доларів і євро – 311 і 6 штук відповідно за вісім місяців 2023 року. Пік вилучення підробленої гривні припадає на 2021 рік – майже 21 тис. купюр на 8,2 млн грн.

Нагадаємо, у Києві СБУ викрила банду фальшивомонетників. За даними слідчих, троє чоловіків хотіли продати у столиці пів мільйона підробленої валюти. Учасники угруповання підшукували гуртових покупців фальшивої валюти через власні зв’язки у кримінальних колах. Фейкові купюри вони пропонували своїм клієнтам за 60% від ринкової вартості реальної іноземної валюти.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: