Оперна діва Людмила Монастирська про російський репертуар: До європейців не дійшло

Скріншот відео
Фото: прес-служба

Монастирська замінила росіянку Ганну Нетребко в Метрополітен-опера

Народна артистка України, вокалісткою Національної опери, лауреатка премії ім. Тараса Шевченка Людмила Монастирська розповіла, де її зустріла війна, як зараз ставиться до ворожої культурної спадщини, як її підтримували колеги світові зірки та яку мету ставить перед собою, повертаючись до європейських країн.

Людмила Монастирська співає на найпрестижніших оперних сценах світу: «Ла Скала» в Мілані, королівський театр Ковент-гарден у Лондоні, Метрополітен-опера у Нью-Йорку. Останні 15 років зірка живе одразу на кілька країн, тому війна застала співачку в Неаполі, де в неї був контракт. У цей час родина артистки, усі крім сина, який напередодні війни поїхав у Польщу, перебувала у Києві.

«24-го я прокинулась і одразу дізналася сумні новини. Звичайно, це був шок. Я ще не могла їхати з Італії, адже 26-го у мене була остання вистава. Я мала відпрацювати перформанс, тому що моя партія досить складна і на неї так швидко заміни не знайдеш. А наступного дня я мала летіти до Києва, але мені довелося цей квиток замінити до Варшави», – пригадала Людмила Монастирська в ефірі програми «Точка опори» на телеканалі «Дом».

До листопада артистка перебувала у Варшаві. Доньці Монастирської вдалося виїхати з Києва 26 лютого. Син Андрій у квітні повернувся до Києва, щоб стати на облік у військкоматі.

Після вторгнення Росії в Україну Людмила Монастирська, за особистим запрошенням генерального директора Метрополітен-опера Пітера Гелба, замінила росіянку Ганну Нетребко в опері Джакомо Пуччіні «Турандот». Зараз співачка відмовляється працювати з росіянами і мати справу з культурною спадщиною ворога. Але зізнається – у Європі далеко не всі розділяють таке ставлення до країни агресора. Монастирська і досі отримує пропозиції, на які має лише одну відповідь – «ні». Крім того, зірка спостерігає за тим, як російська оперна співачка Нетребко продовжує працювати на відомих європейських сценах.

«Мабуть, людина зробила собі імʼя і на це імʼя продовжують йти люди. Якісь зали вона збирає. Я вважаю, що про Нетребко нам не потрібно хвилюватися, нам треба думати про себе. Стосовно роботи – мені досі пропонують російський репертуар. Я відмовляюся, а європейці не розуміють. І цьому є пояснення – над ними не літають ракети, немає страшних прильотів, руйнацій, вони не хвилюються за рідних і не перебувають у постійному стресі. Вони спокійно п’ють свою філіжаночку кави, як це було і раніше. Моя ж місія – роз’яснювати, щоб до них дійшло», – коментує Людмила Монастирська.

А ось американці сприймають нашу війну по-іншому – зазначає оперна діва. Коли під час вистав, Людмила Монастирська виходила з прапором – відчувала неабияку підтримку та емпатію.

Також зірка розповіла про роботу з легендарним оперним співаком Пласідо Домінго: «Він немов промінчик світла, така особлива позитивна енергія, яка заряджає всіх довкола себе. Ходить всі на репетиції. Коли ми падаємо чи перекочуємоя з точки «А» в точку «Б», або інші мізансцени робимо, він все виконує на рівні з набагато молодшими за себе. Корона не падає. Як людина, він прекрасний. Він мені дзвонив особисто у березні. Був дуже зажурений. Мені тоді багато прийшло листів і дзвінків, люди дуже співчували. Домінго був одним з них».

Читайте також: 20-річна закарпатка чекає дитину від 60-річного переселенця із Маріуполя

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: