Експерти назвали користь та шкоду розчинної кави

фото з відкритих джерел

Користі у розчинного напою не так вже й багато: він має сечогінний ефект і тому допомагає вивести з організму зайву воду і зняти набряки

Мільйони людей в світі починають свій день з чашки кави і найчастіше в цій чашці – розчинна кава. Пояснити це просто: її не треба варити, і вона дешевша. розповідає, як роблять розчинну каву і чи можна її пити щодня.

Як роблять розчинну каву

Розчинну каву роблять з кавових зерен, які втратили товарний вигляд. До них додають ароматизатори, сухе молоко, цукор. Є три види розчинної кави: 

  • Порошкоподібна розчинна кава. Найдешевша. Кавові зерна дрібно подрібнюють і поміщають у вакуум, де через них проходять краплі рідини. Далі частинки зерен висушуються і перетворюються в порошок.
  • Гранульована розчинна кава. Дорожча порошкової, хоча роблять її якраз з порошку: його повторно зволожують парою, і крупинки злипаються в гранули.
  • Сублімована розчинна кава. Вважається найкращою серед видів розчинної кави, і є найдорожчою з них. Кавові зерна перемелюють в пил і заморожують з водою, а потім за допомогою спеціального апарату з них роблять сухі плитки кави. Їх повторно перемелюють і отримують крупинки більшого розміру, ніж порошок. Сублімовану каву роблять без ароматизаторів – технологія дозволяє зберегти справжній смак і аромат. 

Розчинна кава – шкода і користь

Насправді організму без різниці, яку розчинну каву ви п’єте, дешеву чи дорогу – реагує він на неї однаково. 

Користі у розчинного напою не так вже й багато: він має сечогінний ефект і тому допомагає вивести з організму зайву воду і зняти набряки. Плюс його також в тому, що він дешевше натурального, швидко готується і допомагає швидко підбадьоритися.

Мінусів у розчинної кави куди більше:

  • Викликає психологічну залежність навіть швидше, ніж натуральна. У розчинному напої кофеїну більше, ніж у кавових зернах. Через часте вживання нервова система розхитується: людині складно включитися в роботу з ранку без чашки кави, вона стає дратівливою, нервовою, з’являється безсоння.
  • Підвищує артеріальний тиск. Через це страждає серцево-судинна система. Також в розчинній каві міститься хлорогенова кислота – вона може стати причиною розвитку хвороб серця і спровокувати інфаркт.
  • Вимиває кальцій з організму. Проблеми з колінами або біль у ліктях починаються навіть у молодих людей.
  • Подразнює стінки шлунка і слизову. Як результат у любителів розчинної кави розвивається гастрит, виразка, підвищена кислотність шлунка. 
  • Крім цього, розчинний напій призводить до появи целюліту у жінок, а у чоловіків починаються проблеми зі шкірою. Тут потрібно також відзначити, що ароматичні і смакові добавки, які додають в каву – не натуральні і також негативно позначаються на здоров’ї.

Чи можна пити розчинну каву щодня

Краще, якщо кава буде натуральною. Але якщо дуже хочеться, то можна іноді випити чашку розчинної кави через 30-40 хвилин після їжі, а ще через 15 хвилин – випити склянку води, щоб уникнути зневоднення.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: