Як подолати прокрастинацію й тривогу: психолог дала кілька простих порад (відео)

Прокрастинацію вважають хворобою сучасності
фото: Depositphotos

«Людина має усвідомити, що вона прокрастинує, що це їй заважає і вона прагне цього позбутися»

Чи можливо позбутися прокрастинації, у чому вона проявляється та хто найбільше схильний до цього, у «Ранку Вдома» розповіла психологиня Олена Архипенко, пише ДІМ.

«Прийнято завжди вважати прокрастинаторів просто лінивими. Насправді це не про одне й теж. Лінь – це коли людина буде сидіти на дивані, дивитись улюблений серіал, кайфувати. Прокрастинатор в цей момент буде сидіти на дивані й думати про те, що б він міг зробити в цей момент. По факту задоволення немає», – каже психологиня.

За її словами, прокрастинація – це відтягувати момент, відкладати якісь справи на потім, на колись, коли я стану дорослішою, мудрішою чи ще якоюсь. Тобто, якщо ви за собою помічаєте, що головні задачі ви не виконуєте, а в цей момент займаєтеся чимось менш важливим, то це прокрастинація.

Навіть якщо задача важлива, термінова й відкладання призводить до негативних наслідків. Прокрастинація виникає через підвищену тривожність. Існує ще й прихована прокрастинація, яку називають хворобою сучасності.

Як можна боротися з прокрастинацією?

«Людина має усвідомити, що вона прокрастинує, що це їй заважає і вона прагне цього позбутися. Починаємо з простого – налагоджуємо свій сон. Бо коли людина мало спить, у неї немає ресурсів на виконання якихось задач. Спорт, звісно, теж дуже важливий, але це більше до режиму дня.

Якщо є чіткий розпорядок дня – є план на день, тоді немає часу на прокрастинацію. Дуже помічним є розподіл часу на роботу та відпочинок. Дуже складно мотивувати себе, коли о 9 ранку починається робота, яка триває до 18 години. Втім, якщо ти годину попрацював та 10-15 хвилин відпочив, то це полегшує усі процеси. Тобто працювати годину для людини нормально. Тому ставимо таймер для роботи, а час на відпочинок проводимо так, як би нам хотілося.

Під час відпочинку краще сфокусуватися на справах, які нам приносять задоволення. Це може бути навіть прибирання коротке. Під час роботи прибираємо фактори, які нас відволікають. Тобто, прибираємо все зайве зі столу, відкладаємо телефон, припиняємо розмови, або гортання стрічки у соцмережах», – радить Олена Архипенко.

Читайте такоє: Експерти спрогнозували найбільші загрози для здоров'я людей у найближчі п'ять років

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: