Учасники гурту «Бі-2» попросили громадянство Молдови

Молдова готова допомагати тим, хто виступає за мир
фото: instagram.com/b2band

Заяви музикантів про набуття громадянства направлять президентці Маї Санду

Кілька учасників російського музичного гурту «Бі-2» подали документи на отримання громадянства Молдови. Про це повідомив глава адміністрації президента республіки Адріан Белуцел у своєму Telegram-каналі.

Імен музикантів, які подали прохання, Белуцел не назвав. Проте зазначив, що окрім самих учасників гурту, отримати громадянство Молдови висловили бажання також їхні найближчі родичі.

Глава адміністрації президента Молдови зауважив, що країна готова допомагати тим, хто виступає за мир.

«Наша країна була, є і залишиться дружньою до всіх людей, які хочуть жити в мирі та взаєморозумінні. Ми — гостинний народ, який відкрив двері та відчинив обійми для всіх людей, які шукають порятунку від війни. І ми будемо допомагати всім, хто виступає за мир – і кого за це переслідують», – написав чиновник.

Белуцел звернув увагу, що репресії проти гурту «Бі-2» почалися після того, як його учасники висловили свою позицію проти війни, яку Росія розв'язала в Україні. До того ж самі музиканти, за його словами, є одними з найпопулярніших і найзнаменитіших артистів Східної Європи, музику яких любить і молодь, і люди старшого віку.

Глава адміністрації президента республіки  уточнив, що заяви про набуття громадянства направлять президентці Маї Санду, документи розглядатимуть у порядку процедури надання громадянства в інтересах Республіки Молдова.

Медіадиректор «Бі-2» Ігор Рубінштейн повідомив російському медіа «Верстка» про те, що про молдовське громадянство клопотали не тільки самі музиканти, представники технічного персоналу та менеджменту групи, а також члени їхніх сімей. За даними «Верстки», йдеться про трьох учасників рок-гурту «Бі-2», і серед них немає солістів Олександра Умана (Шури) та Ігоря Бортника (Льови).

Читайте також: Затримання гурту «Бі-2» в Таїланді. Росія має намір розправитися над артистами, що критикують війну

Нагадаємо, 27 січня у Таїланді затримали учасників російського рок-гурту «Бі-2» через проведення концертів без дозволу на роботу. Їх етапують із Пхукета до Бангкока для подальшої депортації.

Про те, що музикантів планують депортувати, йшлося раніше у заяві генконсульства. Наголошувалося, що учасники музичного колективу будуть зобов'язані залишити територію Таїланду найближчим часом.

Суд у Таїланді зобов'язав затриманих сплатити штрафи. Кожен із музикантів має виплатити по $84.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: