Історичний момент для українського кінематографа: фільм «Довга Доба» показано на засіданні НАТО

Алан Бадоєв виступив на стратегічному засідання в НАТО та представив документальну стрічку «Довга Доба»
фото: пресслужба 1+1

Режисер наголосив, що хоче, щоб спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж їм здається

Учора в Брюсселі документальну стрічку режисера Алана Бадоєва «Довга Доба» було показано в Штаб Квартирі НАТО Брюсселі. Про це повідомляє пресслужба 1+1.

Перегляд 120 хвилинної хроніки відбувся зі звернення режисера до світової спільноти.

«Дякую за можливість звернутись до вас. Це не просто стрічка, а послання світу. У ньому лунають голоси українців, у ньому зафіксовані вчинки українських людей на межі існування, у ньому відображені факти злочинів російській військових проти мирного населення моєї країни. Кожен кадр у фільмі знятий нашими героями на їх гаджети. Для того, щоб світ міг  відчути себе разом з українцями в тих умовах, в яких ми перебуваємо вже два роки. Ми створили «Довгу Добу», щоб ніхто не зміг переписати нашу історію і сказати що України не було. Просто зараз наші військові боронять кордони і ціною свого життя дарують нам час, щоб ми могли розповісти світу про Україну. Ще є час, але кожна секунда, це життя наших людей. І це не вислів це факт», – сказав Бадоєв.

Режисер наголосив, що хоче, щоб спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж їм здається.

«Коли ви будете дивитися цей фільм памʼятайте, так виглядає боротьба за життя, за свободу, за майбутнє. Я хотів би, щоб світова спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж вам здається. Я вважаю, що саме ви повинні донести до інших ідею про те, що за мир варто боротися. Дякую за вашу увагу!», – зазначив режисер.

Заступниця помічника Генерального Секретаря НАТО Кармен Ромеро подякувала Бадоєву за кінофільм.

«Я дякую Алану та вашій команді за цей емоційний і глибоко зворушливий фільм, який є відвертим свідченням злочину та руйнування, мужності, життя та надії. Цей фільм передає, з одного боку, правду про кремлівський режим та його злочини. І хоробрість українського народу з іншого. З першого дня повномасштабного вторгнення Росії позиція НАТО була рішучою і зрозуміло. Наш фундаментальний інтерес полягає в тому, щоб Україна виграла війну і здобула перемогу як незалежна і суверенна країна. Оскільки ми знаємо, що міцного миру не буде, якщо переможуть гноблення та тиранія, а авторитарні режими та лідери будуть вірити, що можуть отримати те, що хочуть, силою. Тож ще раз дякуємо, що ви з нами!», – заявила Кармен Ромеро.

Після трансляції фільму в Брюсселі посли та представники країн-членів НАТО були приголомшені долями та відвагою героїв «Довгої Доби», цікавлячись, як склалося подальше життя задокументованих українців. 

Нагадаємо, що телевізійна прем’єра документальної стрічки «Довгу Добу» відбудеться 24 лютого о 22:00 на каналі «1+1 Україна». Також з 24 лютого стартують перші міжнародні кінопокази фільму, які пройдуть у Болгарії, Туреччині та  Данії.

Читайте також: Після перегляду хочеться мовчати: Алан Бадоєв представив документальну стрічку «Довга Доба»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: