Як відрізнити якісний мед від підробки. Хімік-науковець розвінчує популярні міфи

В домашніх умовах допоможе відрізнити якісний мед, це ваша власна біолабораторія: очі, нюх і смак
фото з відкритих джерел

Гліб Репіч радить, на що варто звернути увагу, аби зрозуміти, що мед натуральний

Як відрізнити якісний мед від підробки, розповів учасник телепроекту «Пара на мільйон» (Новий канал), хімік-науковець Гліб Репіч.

«Кажуть, якщо налити натуральний мед на дно тарілки, долити зверху холодної води та робити кругові рухи, то його поверхня прийме форму бджолиних сот. Немов би проявиться генетична пам’ять меду. Але це міф! – говорить Гліб Репіч. – Якщо взяти замість меду цукрову карамель та повторити ті ж дії, то проявляться такі ж соти. Насправді, ніякі це не соти, а просто хвилі. Подібні до тих, що вода залишає на поверхні піску у відкритих водоймах. Цей спосіб ніяк не підтвердить вам натуральність меду. Єдине, що в домашніх умовах допоможе відрізнити якісний мед, це ваша власна біолабораторія: очі, нюх і смак.

На що варто звернути увагу, аби зрозуміти, що мед натуральний?

«Восени і взимку весь мед вже має бути кристалізованим. І така консистенція свідчить не про те, що в мед додали цукор, а навпаки: рівномірно кристалізований мед – це показник якості, – каже хімік. – Єдиний, який не кристалізується взагалі, – це акацієвий. Але уважно дивіться і на його консистенцію. Хороший мед має стікати рівномірною тонкою цівкою і стелитися гіркою.

«Окрім того, мед повинен мати яскраво виражений приємний смак і запах. Жодних кислих нот і ноток карамелі, – додає Репіч. – Ковтнувши, відчуєте, ніби трохи дере в горлі. Це означає, що з продуктом усе супер! Цих критеріїв має вистачити, аби зрозуміти, чи якісний мед ви придбали. Щоправда, є речі, які просто так, на жаль, не перевірити – це наявність шкідливих речовин та антибіотиків. Тут діє лише добросовісність виробника».

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: