Ризик інфаркту чи інсульту зростає в рази: вчені назвали найнебезпечнішу емоцію

Гнів викликає стрес судин, який триває до 40 хвилин після згасання емоції
фото ілюстративне

Для серцево-судинної системи шкідливі тривога чи смуток, але найнебезпечнішим є гнів

Емоції здатні вплинути на стан судин людини – найнебезпечнішим для роботи серцево-судинної системи, як встановили вчені, є гнів. Про дослідження вчених з Колумбійського університету пише Journal of the American Heart Association.

Дослідники з'ясували, як негативні емоції можуть впливати на стан кровоносних судин – для експерименту було запрошено близько 300 осіб віком від 18 років. У всіх учасників не було серйозних проблем зі здоров'ям, у тому числі із серцево-судинною системою, а також цукрового діабету другого типу та шкідливих звичок.

Під час випробувань вчені перевіряли, як змінюватимуться показники здоров'я у добровольців, залежно від емоцій – тривоги, гніву, смутку. Їх посадили у зручні крісла та запропонували розслабитися на 30 хвилин, при цьому не можна було спати, користуватися телефоном, спілкуватися між собою, читати книгу. У приміщенні контролювали температуру, щоб вона не вплинула на чистоту експерименту.

У всіх учасників вимірювали тиск, а також стежили за їх загальним станом здоров'я за допомогою спеціальної апаратури. Перед експериментом у всіх взяли кров на аналіз. Після отримання вихідних показників усіх добровольців розподілили на чотири групи: гнів, тривога, смуток та нейтральний стан.

Людей, які опинилися у перших двох групах, просили згадати події, що викликають певні емоції – коли вони сильно злилися чи турбувалися. Учасники з третьої групи мали відчути смуток, тому їм читали відповідний емоційний текст протягом восьми хвилин. Тим, хто опинився у контрольній нейтральній групі, треба було просто рахувати від 1 до 100.

Далі вчені отримали необхідні дані та стали порівнювати результати між «емоційними» групами. Виявилося, що найбільші відхилення були в тих людей, які зазнавали гніву.

Гнів дуже сильно позначається на стані судин: вони не можуть нормально розширюватися, що впливає на стан кровотоку. Ба більше, все повертається до нормального стану лише через 40 хвилин після згасання гніву – весь цей час судини перебувають у стресі, що значно впливає на роботу серцево-судинної системи.

«Порушення функції судин пов'язане з підвищеним ризиком серцевого нападу та інсульту. Як показали спостереження, саме гнів має саму руйнівну силу. Щодо тривоги чи смутку, ці емоції теж шкідливі, але меншою мірою», – пояснив доктор медичних наук, професор і автор дослідження Даїчі Сімбо.

Читайте також: Чи справді телефони збільшують ризик раку мозку: дослідження

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: