Режисер «Титаніка» розповів, чи справді зніматиме серіал про затонулий батискаф

Субмарина вибухнула в Атлантичному морі й забрала життя пʼятьох осіб
фото з відкритих джерел

Кемерон розкритикував компанію OceanGate, яка організувала трагічну експедицію

Канадський режисер Джеймс Кемерон заперечив чутки про те, що він нібито веде переговори щодо зйомок серіалу про катастрофу підводного човна «Титан» OceanGate. Про це він повідомив у Twitter.

Вважається, що човен затонув під час дослідження уламків «Титаніка». Трагедія забрала життя п’ятьох пасажирів.

Джеймс Кемерон неодноразово сам досліджував ці уламки. Під час цих експедицій він зняв оскароносний роман про приречене судно «Титанік». Але свою причетність до створення фільму про підводний човен OceanGate заперечив.

«Зазвичай я не реагую на образливі чутки в ЗМІ, але зараз мені це потрібно. Я НЕ веду переговорів про фільм OceanGate і ніколи не буду», – написав режисер.

Деякі ЗМІ вважали, що Кемерон стане частиною нової стрічки. Переважно через те, що він став публічним експертом у всьому, що стосується «Титаніка» – ще з 1997 року.

Коли влада виявила ймовірні останки підводного апарату, режисер розкритикував OceanGate. Він зазначив, що кілька провідних гравців у спільноті інженерів глибоко занурення писали до компанії листи із застереженнями – те, що вона робить є занадто експериментальним для перевезення пасажирів.

«Мене вразила подібність самої катастрофи «Титаніка», коли капітана неодноразово попереджали про лід попереду його корабля, і все ж він на повній швидкості влетів у льодове поле в безмісячну ніч, і в результаті загинуло багато людей. Для нас це дуже схожа трагедія, коли попередження залишилися без уваги», – підкреслив режисер.

Наразі Кемерон займається третім «Аватаром», який має вийти в кінотеатрах 19 грудня 2025 року.

Нагадаємо, 19 червня в Атлантиці зник з радарів батискаф, який віз туристів до місця аварії «Титаніка». Підводна екскурсія, включаючи занурення, експедицію та підйом, мала тривати приблизно вісім годин. Субмарина OceanGate «Титан» вміщує одного пілота та чотирьох людей, а запас кисню розрахований на 96 год.

На борту перебували британський мільярдер Хеміш Хардінг, бізнесмен із Пакистану Шахзада Давуд та його 19-річний син, а також засновник компанії OceanGate Стоктон Раш та французький дослідник Поль-Анрі Наржоле.

22 червня компанія OceanGate заявила, що, на її думку, пасажири підводного човна, що прямував до «Титаніка», «на жаль, зникли безвісти», а уламки батискафа «Титан» знайшли поблизу «Титаніка». Човен вибухнув і забрав життя пʼятьох осіб.

Примітно, що дружина капітана батискафа є нащадком мільйонерів Ісадора та Іди Штраус, які загинули під час аварії «Титаніка». Подружжя вважалося найбагатшими пасажирами першого класу, тому їм було надано місце на рятувальному човні. Проте чоловік передав своє місце пасажирці нижчого класу, яка тримала дитину на руках. Іда Штраус відмовилася залишити свого чоловіка, з яким вони прожили у шлюбі понад 40 років, і залишилася поряд з ним на борту, де вони знайшли свою смерть.

Читайте також: Як пройшли останні хвилини життя пасажирів батискафа «Титан»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: