Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу

фото: скріншот відео 3-тя окрема штурмова бригада

Зараз у ЗСУ служить понад 40 тис жінок

У програмі «Двіж» на Youtube-каналі Третьої штурмової бригади боєць Віктор Розовий відзначився неоднозначними заявами на адресу жінок-військових. На запитання про те, яким чином жінки могли б допомагати на фронті, він відповів «Я промовчу», чим викликав сміх інших промовців. Але при цьому військові також подякували жінкам, які воюють, але Розовий далі висловив вдячність за це також і дітям, і собакам, які долучалися до оборони країни. Такий логічний ряд спровокував хвилю хейту на адресу військового. Хоча відео Третьої штурмової бригади було розміщено в соцмережі два місяці тому, публічного розголосу набуло саме зараз.  

Соцмережі обурилися тим, як Віктор Розовий відреагував на ремарку бойової медикині 72-ї бригади, яка зауважила: дівчат в армії багато. Ще один гість програми боєць Істок у відповідь сказав: не хоче цей факт принизити, і додав, що треба «похлопати» дівчатам, які воюють за Україну. «А ще похлопати дітям, які воюють... І похлопати псам, які воюють», – додав Віктор Розовий.

Водночас Істок пояснив, що жінки на війні «потрібні на діловодських функціях, адміністративних функціях, займатися по складах».

Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 1

Депутат Київської міської ради, волонтер, активіст та ветеран ООС Олександр Погребиський відреагував на скандальну заяву військового.

Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 2

«Я не буду хлопати, я просто схиляю перед ними голову! Бо є свідком того, що дівчата не гірше хлопців виконують поставлені їм задачі! Хайп, хайп, скрізь один хайп…є реальна втома від цього вже за майже 5 років, попит на хайп зʼявився у 2019 році і продовжує існувати!», – написав він.

Український жіночий ветеранський рух вимагає від Третьої окремої штурмової бригади комунікації з цього приводу: «Також закликаємо Міністерство оборони України, Дмитра Лубінця дати оцінку цьому випадку та відповідно зреагувати». 

Користувачів соцмереж відреагували на слова Віктора Розового:

Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 3
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 4
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 5
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 6
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 7
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 8
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 9
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 10
Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу фото 11

Варто додати, що зараз у ЗСУ служить понад 40 тис жінок: за одними із даних, 11 тис жінок пішли служити добровільно, а кількість жінок та дівчат, які займаються волонтерством, невідома. У 2018 році військовослужбовиці та ветеранки під час кампанії «Невидимий батальйон» домоглися дозволу жінкам служити на бойових посадах.

Нагадаємо, народна депутатка України та заступниця голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла заявила, що Україна прийде до змішаної армії – воювати будуть як чоловіки, так і жінки. Вона нагадала, що навіть введення жіночого військового обліку викликало негативну реакцію в суспільстві.

Читайте також: Геройки у вкорочених штанях. Як повномасштабна війна змінила жіночу військову форму

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: