Британці через глобальне потепління можуть залишитись без улюбленого напою

Відвідування пабів залишається національною традицією британців
фото із відкритих джерел

Daily Star: вчені шукають нові сорти хмелю через глобальне потепління

Британські вчені працюють разом з пивоварами над виділенням генів хмелю, сподіваючись створити сорти, більш стійкі до глобального потепління. Про це пише Daily Star.

«Британське пиво перебуває під загрозою через зміну клімату, але експерти наполегливо працюють, щоб знайти способи зупинити назавжди зникнення знаметитої на весь світ «великої британської пінти» (пінта – одиниця об'єму в системі англійських мір. Використовується в основному у Великій Британії та Ірландії. 1 англійська пінта дорівнює 0,56 літра – «Главком»)» – констатують журналісти Daily Star.

За даними видання, минулого року було відзначено падіння виробництва майже на 20% у багатьох ключових регіонах вирощування хмелю по всій Європі. Пивовари також зазначають, що за останні 10-12 років урожай хмелю в країні «то здіймався, то падав», і пошук генів, стійких до посухи в умовах глобального потепління, буде важливим.

«Пивовари хочуть пива з гарним смаком, тому їм потрібен хміль, щоб надати смаку, який хочуть їхні клієнти. Але виробники більше зацікавлені у рослинах, здатних давати добрі врожаї за наявності хвороб та посухи», – пояснила доктор Хелен Кокертон із Кентського університету.

Згідно із статистикою щорічно британці п'ють по 500 пінт пива на рік. Британські піддані опинилися серед найнестримніших випивок. Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у середньому жінки тут випивають на рік по 9,5 літри, а чоловіки по 21,5 літри (у перерахунку на чистий спирт) на рік. Середній показник британської алкогольно-масової культури дорівнює 15,5 літра, тоді як середній по світу – 6,1 літра алкоголю.

До слова, Росія вкрала бізнес великої пивної компанії. Міжнародна пивоварна корпорація Carlsberg розірвала усі зв’язки зі своїм російським бізнесом і відмовляється укладати будь-які угоди з російським урядом, заявив новий генеральний директор пивоварної компанії. Більше того, керівництво Carlsberg стверджує, що Кремль вкрав бізнес компанії. Данська група  намагається продати свою дочірню компанію «Балтика» у Росії, йдучи по стопах багатьох інших західних компаній, які залишили Росію після її вторгнення в Україну. У червні 2023 року в Carlsberg заявили, що знайшли покупця на російський бізнес, але потім надійшли новини про його арешт.

Читайте також: Німецькому політику принесли келих пива у парламент (фото)

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: