«З особистих причин»: німець рекордну кількість разів щепився від коронавірусу

Німець вирішив максимально убезпечити себе від коронавірусу
PA Media

BBC: 62-річний чоловік з Німеччини, всупереч медичним рекомендаціям, був щеплений проти Covid-19 аж 217 разів

62-річний німець зробив 217 щеплень від коронавірусу за 29 місяців, не маючи ознак захворювання на Covid-19 та не виявляючи жодних побічних ефектів. Про це пише BBC.

Німець, що мешкає у Магдебурзі, сказав, що зробив велику кількість вакцинацій з «особистих причин», повідомили дослідники з університету Ерланген-Нюрнберга. Випадок був описаний та опублікований в журналі Lancet Infectious Diseases. Дослідники зазанчають, що чоловік, схоже, не постраждав.

«Ми дізналися про його випадок із газетних статей», – сказав доктор Кіліан Шобер з кафедри мікробіології університету.

«Ми зв'язалися з ним і запросили пройти різні тести в Ерлангені. Він був дуже зацікавлений у цьому», – розповів доктор Кіліан Шобер. Чоловік надав свіжі зразки крові та слини. Дослідники також протестували кілька заморожених зразків його крові, які зберігалися останніми роками.

Доктор Шобер сказав: «Ми змогли самостійно взяти зразки крові, коли чоловік отримав ще одне щеплення  за його власним наполяганням. «Ми змогли використати ці зразки, щоб точно визначити, як імунна система реагує на вакцинацію», – додав він.

Дослідницька група заявила, що отримала офіційне підтвердження про більше ніж 200 щеплень чоловіка, які включали аж вісім різних вакцин. «Той факт, що, незважаючи на таку надзвичайну гіпервакцинацію, не було виявлено жодних помітних побічних ефектів, свідчить про те, що препарати мають хороший ступінь переносимості», – сказав Шобер.

Як пише BBC, докази щодо 130 перших уколів були зібрані прокурором міста Магдебурга, який відкрив розслідування за фактом шахрайства, але жодних кримінальних звинувачень чоловікові не було висунуто, адже він робив вакцини за власним бажанням та за власний кошт.

Дослідники виявили, що його імунна система була повністю функціональною. Певні імунні клітини та антитіла проти вірусу Sars-CoV-2 були присутні в значно вищих рівнях порівняно з людьми, які отримали лише три вакцини, повідомили вчені.

Національна служба охорони Німеччина  здоров’я стверджує, що вакцини від Covid-19 зазвичай вводять сезонно, але деяким людям із сильно ослабленою імунною системою може знадобитися додатковий захист в інший час. Як зазначає, що вакцини від Covid можуть мати побічні ефекти, зокрема поширеним є біль у руці від уколу.

Нагадаємо, у Лондоні вчені виявили новий варіант коронавірусу, який викликає занепокоєння через велику кількість мутацій.

Читайте також: У США зафіксовано перший випадок смерті від рідкісної хвороби

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: