Знаменитий режисер Кшиштоф Зануссі розповів про шість українських сімей, яких прихистив у себе

83-річний кінорежисер сам свого часу пережив жахи Другої Світової війни
фото з відкритих джерел

Кшиштоф Зануссі поселив тимчасових переселенців  у своїх будинках і у Варшаві, і за містом

Знаменитий польський режисер Кшиштоф Зануссі прихистив у своїх будинках шість сімей з України, які через російське повномасштабне вторгнення та війну були змушені покинути свої оселі.

83-річний кінорежисер, сценарист і продюсер зазначив в інтерв'ю, що сам також свого часу пережив жахи Другої Світової війни, на роки якої припало дитинство Зануссі, який народився у Варшаві 17 червня 1939-го. «І для мене це щось, що нагадує дитинство. Я добре знаю, який то жах!» – провів паралелі із нападом РФ на Україну.

Як розповів лауреат нагород Канського, Берлінського та Венеціанського кінофестивалів, українських біженців він поселив у своїх будинках у Варшаві та передмісті.

«У нас жило шестеро сімей з України. Ми з дружиною дуже перейнялися їхньою долею. Поселили в наших будинках і у Варшаві, і за містом. Помістилися всі. При тім, що були не тільки діти, але й домашні тварини», – цитує режисера РБК-Україна.

Через деякий час деякі українці, у яких були рідні в інших країнах, вирушили до них. Так, хто мав родичів у Канаді – полетів за океан, і нині в домі Зануссі залишилося лише дві родини.

«Для мене це був новий досвід. Загалом же, реакція простих поляків на потреби українців була дуже позитивною. Виявилось, що у нас багато людей, готових поступитися своїми інтересами заради загальних та присвятити себе допомозі іншим. Ми знову – як у часи, коли займалися поваленням комунізму – згадали про таку річ, як солідарність. І це загалом шалено оптимістично!» – зазначив відомий кінорежисер.

Читайте також:

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: